Leaving 2d experience

„Opuszczając doświadczenie 2D”  (Leaving 2d experience)

Beetween 3d connection You must pass
keep parametric thought – not less.
Tops Gate perhaps let You go
if You have right word in top a cod
Now – learn, teach , exchange
Your knowledge, tops , drafts
Begin !

Pomiędzy manipulatorami musisz przejść
trzymaj parametryczną myśl – nie mniej.
Brama Topsolid  może Cię być puści
jeśli masz klucze w top cod a kropka  (top.cod)
Teraz – przyswajaj , nauczaj , wymieniaj
swą wiedzę , złożenia  i szkice
Zaczynaj!

(tłumaczone z angielskiego)

     Film ten miał być wprowadzeniem do świata Topsolid Wood,  częścią większego projektu. Jako taki nie zawiera żadnych instrukcji jak modelować, prowadzić projekt w Topsie. Jest swego rodzaju zbiorem wskazówek co do osoby autora  i również podpowiedzią dla widza.

     Sam koncept i mechanika  „bramy topsolid” powstał dawno temu, lecz czekał na właściwy moment. Obecnie , w formie drogi inżyniera od monochromatycznego/drutowego widoku , poprzez : las skalówkowy, dobrze mu znaną rzekę plików AutoCAD ( do której autor sam dołożył wiele, wiele plików ), labirynt projektów w Topsolidzie aż do „miasta, strefy za rzeką” jest formą wspomnień, lekturą doświadczeń i portalem do nowych wyzwań, konceptów.

       Ta strefa to kilka kierunków , jak na tablicy z filmu.   Inżynierowie działający w Topsolid  na pewno zobaczą wskazówkę  – wielką siódemkę – co jest mrugnięciem do Misslera. Kiedy Topsolid Wood w wersji 7 – nowy interfejs? Ukłon w stronę SpaceX czy mój projekt Strawberry Co-working office to kierunki, jedne z  możliwości.

      Cała ta sceneria powstała oczywiście w Blender-ze.  Od efektu szkicu bramy aż po zakłócenia w finalnym montażu… ale to temat na inny artykuł.

Zapraszam na film.

 

Galeria:

 

AFO – Topsolid Lotnisko.

W założeniach mojego projektu chciałem stworzyć obiekt lub budynek, przy którym obok samolotów na paliwo jest miejsce dla energii odnawialnej. Jednostkę na tyle wystarczalną i odciętą od dostaw paliw oraz energii na ile to możliwe. Jak widać poniżej transport do i z lotniska to wyłącznie kolej typu „Bullet”(z nawrotem, nie przelotowa) i taksówki (samochody elektryczne).

Całość zamknięta w Topsolid-zie.

Więcej szczegółów na Blogu ( link ).

Topsolid – mini serial o 6-ciu niepotrzebnych krokach do frezowania panelu Topsolid WoodCam-em.

Wszystko zaczęło się od postu na stronie blog.tsintegracje.com  – kiedy skończyłem pisać o kinematyce. Nie mogłem się oprzeć myśli ,że na bazie kinematyki Topsolid’a można stworzyć prototyp gry. Wstępna przygotówka rozbudowała sam projekt do dużych rozmiarów , które podzieliłem na sześc kroków.

 

Zapraszam do pierwszej części po adresem:

Sześć niekoniecznych kroków do frezowania panelu w Topsolid Wood CAM. API i LIP – programistyczne wsparcie Topsolida. 1/6

 

Short Story About Keijsers Interior Projects Where Do We Go Now – 2016

Projekt Keijsers Interior Projects
An idea – start everything ( Idea rozpoczyna wszystko )
Client bring us his concept ( Klient przynosi nam swój koncept, projekt )
How the furniture will be produced ? ( Jak mebel zostanie wyprodukowany, stworzony? )

Film o fabryce Keijser Interior Projects w Bochni – krótka przejażdżka przez naszą firmę. Schemat jest tylko ideą – koncepcją logicznych bloków działających ze sobą. Jak one ze sobą współpracują, co jest na wejściu do firmy, jak zostaje stworzony rezultat. Ostatnie pytanie – „Where do we go now ?” ( Gdzie idziemy teraz? ) – to nasza główna myśl przewodnia by patrzeć w przyszłość, by wzmocnić firmę, aby być jeden krok przed konkurencją.

Keijsers Interior Projects – Topsolid Planner How It Works – 2016

Projekt Keijsers Interior Projects – 7 minutowy film o Topsolid Planner – oprogramowaniu dzięki któremu tworzymy sklepy, pomieszczenia wyposażone w meble z biblioteki. Wcześniej przygotowane modele wraz z opsami w szybki i łatwy sposób wstawiamy na scenę, ale to nie wszystko. Na bazie tego złożenia generujemy Quote – raport w formie pdf oraz dane XML. Tutaj dodatkowo pokazuje system działający w tle samego Plannera – to co się dzieje z informacją dalej.

Łazienka – 2015

Projekt Keijsers Interior Projects – prototyp łazienki składany z komponentów. Drzwi przesuwne pozbawione jednego z wiązań pozwalają na ruch skrzydeł. Dwa drafty – pierwszy złożenie ( wyciągnięte wszystkie zasadnicze detale ) oraz rozstrzelony pokazujący komponenty / moduły.

Timmerhuis – 2015

Projekt Keijsers Interior Projects – ciekawy projekt ze względu na zastosowany materiał CHROMA firmy 3M. Pierwsze zdjęcia pokazują bar składający się z dwóch pierścieni oraz wyspy. Cała konstrukcja wykonana z sklejki pokrytej stalą nierdzewną szczotkowaną, stalą malowaną proszkowo oraz szkłem. Topsolid – owa dokumentacja pokazuje modułowość mebla oraz sposób, kolejność montażu.
Pozostałe zdjęcia pokazują balie wykonaną z melaminy pokrytej w całości akrylikiem CHROMA firmy 3M z US. Jednym z ważniejszych draftów to ten z kolejnością montażu samej CHROMY oraz poszczególne rysunki modułów chromy. Na bazie tych rysunków 3M stworzył bryły, który montowaliśmy na konstrukcji w miejscu montażu w Rotterdamie.

De Rotterdam – przed 2015

Projekt Keijsers Interior Projects – ogromny projekt, który ciągnął się przez ponad rok na produkcji i w biurze inż. Tutaj pokazałem tylko malutką cząstkę – dwie bryły z części restauracyjnej. Dominującym materiałem był mdf fornirowany drapany – specjalnie wyprodukowany na ten projekt. Modułowo zbudowane wyspy – z ustandaryzowanych komponentów ( wielokrotnego użytku – opcja Activate/Deactivate, Driver-y, procesy ).

Ricoh – przed 2014

Projekt Keijsers Interior Projects – projekt wielu dziwnych kątów. Interesujące kształty ale trudne do zamodelowania modele, nie kształty. Musieliśmy uzyskać dokładną konstrukcje tak jak w rzeczywistości to miało być ( wraz z ożebrowaniem w środku ), normalny draft złożenia o draft z rozbitymi elementami. Dzięki temu otrzymaliśmy wszystkie kąty każdego elementu i jak widać była to wielka przygoda dla produkcji, która zacinała kąty na pile. Nie użyliśmy tutaj CAM-u z Topsolida ponieważ nasza maszyna miała wtedy tylko 4 osie. Jak widać z zdjęć, każdy element miał nietypowy kształt czworokąta ( to nie było problemem ) ale każda krawędź miała inny kąt. Tutaj widzimy tylko część tego dużego projektu, w rzeczywistości było więcej brył z charakterystycznymi kątami boków i kolorystyką. W tym przypadku INDEKS elementów ( prowadzony przez naklejkę na elemencie ), dobre drafty złożen ( wiele widoków ) i elementów były kluczem do szybkiego i sprawnego złożenia mebli. Aby uniknąć zbyt wielu problemów z modelowaniem wszystkie ostre krawędzie nie mają docelowego promienia 25mm ale są ostre. Informacja o tym dla wszystkich była jasna, ale by ułatwić sobie życie, informacja o tym była na rysunku tylko w postaci notatki – uwagi.

Box – przed 2014

Projekt Keijsers Interior Projects – service unit który finalnie zawiera wiele elektroniki. Wykonany z melaminy i corianu z stalowymi elementami. Wszystko było zrobione z osobnych komponentów i poskładane w jedną całość. Specjalnie dla tego projektu stworzyliśmy dwa typy dokumentacji płaskiej. Pierwsza dla produkcji – by wykonać moduły ( końcowy użytkownik składa 5 modułów w całość ) oraz jedna dokumentacja dla finalnego użytkownika – instrukcja krok po kroku jak złożyć mebel.