Leaving 2d experience

„Opuszczając doświadczenie 2D”  (Leaving 2d experience)

Beetween 3d connection You must pass
keep parametric thought – not less.
Tops Gate perhaps let You go
if You have right word in top a cod
Now – learn, teach , exchange
Your knowledge, tops , drafts
Begin !

Pomiędzy manipulatorami musisz przejść
trzymaj parametryczną myśl – nie mniej.
Brama Topsolid  może Cię być puści
jeśli masz klucze w top cod a kropka  (top.cod)
Teraz – przyswajaj , nauczaj , wymieniaj
swą wiedzę , złożenia  i szkice
Zaczynaj!

(tłumaczone z angielskiego)

     Film ten miał być wprowadzeniem do świata Topsolid Wood,  częścią większego projektu. Jako taki nie zawiera żadnych instrukcji jak modelować, prowadzić projekt w Topsie. Jest swego rodzaju zbiorem wskazówek co do osoby autora  i również podpowiedzią dla widza.

     Sam koncept i mechanika  „bramy topsolid” powstał dawno temu, lecz czekał na właściwy moment. Obecnie , w formie drogi inżyniera od monochromatycznego/drutowego widoku , poprzez : las skalówkowy, dobrze mu znaną rzekę plików AutoCAD ( do której autor sam dołożył wiele, wiele plików ), labirynt projektów w Topsolidzie aż do „miasta, strefy za rzeką” jest formą wspomnień, lekturą doświadczeń i portalem do nowych wyzwań, konceptów.

       Ta strefa to kilka kierunków , jak na tablicy z filmu.   Inżynierowie działający w Topsolid  na pewno zobaczą wskazówkę  – wielką siódemkę – co jest mrugnięciem do Misslera. Kiedy Topsolid Wood w wersji 7 – nowy interfejs? Ukłon w stronę SpaceX czy mój projekt Strawberry Co-working office to kierunki, jedne z  możliwości.

      Cała ta sceneria powstała oczywiście w Blender-ze.  Od efektu szkicu bramy aż po zakłócenia w finalnym montażu… ale to temat na inny artykuł.

Zapraszam na film.

 

Galeria:

 

AFO – Topsolid Lotnisko.

W założeniach mojego projektu chciałem stworzyć obiekt lub budynek, przy którym obok samolotów na paliwo jest miejsce dla energii odnawialnej. Jednostkę na tyle wystarczalną i odciętą od dostaw paliw oraz energii na ile to możliwe. Jak widać poniżej transport do i z lotniska to wyłącznie kolej typu „Bullet”(z nawrotem, nie przelotowa) i taksówki (samochody elektryczne).

Całość zamknięta w Topsolid-zie.

Więcej szczegółów na Blogu ( link ).

Topsolid – mini serial o 6-ciu niepotrzebnych krokach do frezowania panelu Topsolid WoodCam-em.

Wszystko zaczęło się od postu na stronie blog.tsintegracje.com  – kiedy skończyłem pisać o kinematyce. Nie mogłem się oprzeć myśli ,że na bazie kinematyki Topsolid’a można stworzyć prototyp gry. Wstępna przygotówka rozbudowała sam projekt do dużych rozmiarów , które podzieliłem na sześc kroków.

 

Zapraszam do pierwszej części po adresem:

Sześć niekoniecznych kroków do frezowania panelu w Topsolid Wood CAM. API i LIP – programistyczne wsparcie Topsolida. 1/6

 

Z punktu widzenia inżyniera – 2017

Projekt Keijsers Interior Projects

“Nowa marka Olsen i musimy zorganizować koncept do tego projektu. Wyzwanie samo w sobie ciekawe, podoba mi się lecz krótki czas na realizacje komplikuje projekt.

Pierwszym etapem jest stworzenie przez innych inż. modeli w Topsolid-zie. Potem drafty, pdfy, jakieś zmiany, aktualizacje. Wygenerować listę cięcia, przeskakujemy do ERP-a. Jesteśmy gotowi do produkcji.

Podstawa jest stworzona. Teraz trzeba zebrać wszystkie informacje w jedną całość. Nazywamy to biblia konceptu. Kawałek po kawałku odkrywamy i tworzymy granice marki OLSEN.

Użyj wszystkich zasobów, zaczynając od Topsolid Plannera lub samego Topsolida. Twórz nowe światy w Blender-ze. Przygotuj wszystkie dane wektorowe i rastrowe. Stwórz pierwszy zarys, projekt myśli Olsena. Popatrz na godzinę, jesteś spóźniony ……”.

Inżynierski punkt widzenia – czy ktoś się zastanawia nad tym przez co przechodzi inżynier? Jak wygląda projekt z jego perspektywy? Ten film tego nie pokaże, ale może spowoduje, że przypatrzymy się ich pracy, licznym obowiązkom z innego punktu widzenia.

Keijsers Interior – HM Maastricht – 2016

Projekt Keijsers Interior Projects

Hunkemoller Maastricht – fastly, quikly trough render eye.
Everything in Your hands Life 😉

Flagowy sklep Hunkamoller-a, moim zadaniem było przygotowanie prezentacji, filmu pokazującego rozkład mebli oraz finalny wygląd pomieszczeń.

Sam koncept idącej kobiety do sklepu ( słychać jej kroki ), niewidzącej tła tylko szare zarysy ulic, prowadzonej przez „hasła” HunkMollera wydał mi się idealnym sposobem na budowanie napięcia. W oryginalnej wersji po wejściu do sklepu było słychać panią Jenis Joplin, krzyczącą w niebo głosy do swojego faceta w wiadomej sprawie. Nerwowe ruchy kamery pod koniec ujęcia – trzeba coś wybrać.