Leaving 2d experience

„Opuszczając doświadczenie 2D”  (Leaving 2d experience)

Beetween 3d connection You must pass
keep parametric thought – not less.
Tops Gate perhaps let You go
if You have right word in top a cod
Now – learn, teach , exchange
Your knowledge, tops , drafts
Begin !

Pomiędzy manipulatorami musisz przejść
trzymaj parametryczną myśl – nie mniej.
Brama Topsolid  może Cię być puści
jeśli masz klucze w top cod a kropka  (top.cod)
Teraz – przyswajaj , nauczaj , wymieniaj
swą wiedzę , złożenia  i szkice
Zaczynaj!

(tłumaczone z angielskiego)

     Film ten miał być wprowadzeniem do świata Topsolid Wood,  częścią większego projektu. Jako taki nie zawiera żadnych instrukcji jak modelować, prowadzić projekt w Topsie. Jest swego rodzaju zbiorem wskazówek co do osoby autora  i również podpowiedzią dla widza.

     Sam koncept i mechanika  „bramy topsolid” powstał dawno temu, lecz czekał na właściwy moment. Obecnie , w formie drogi inżyniera od monochromatycznego/drutowego widoku , poprzez : las skalówkowy, dobrze mu znaną rzekę plików AutoCAD ( do której autor sam dołożył wiele, wiele plików ), labirynt projektów w Topsolidzie aż do „miasta, strefy za rzeką” jest formą wspomnień, lekturą doświadczeń i portalem do nowych wyzwań, konceptów.

       Ta strefa to kilka kierunków , jak na tablicy z filmu.   Inżynierowie działający w Topsolid  na pewno zobaczą wskazówkę  – wielką siódemkę – co jest mrugnięciem do Misslera. Kiedy Topsolid Wood w wersji 7 – nowy interfejs? Ukłon w stronę SpaceX czy mój projekt Strawberry Co-working office to kierunki, jedne z  możliwości.

      Cała ta sceneria powstała oczywiście w Blender-ze.  Od efektu szkicu bramy aż po zakłócenia w finalnym montażu… ale to temat na inny artykuł.

Zapraszam na film.

 

Galeria:

 

Z punktu widzenia inżyniera – 2017

Projekt Keijsers Interior Projects

“Nowa marka Olsen i musimy zorganizować koncept do tego projektu. Wyzwanie samo w sobie ciekawe, podoba mi się lecz krótki czas na realizacje komplikuje projekt.

Pierwszym etapem jest stworzenie przez innych inż. modeli w Topsolid-zie. Potem drafty, pdfy, jakieś zmiany, aktualizacje. Wygenerować listę cięcia, przeskakujemy do ERP-a. Jesteśmy gotowi do produkcji.

Podstawa jest stworzona. Teraz trzeba zebrać wszystkie informacje w jedną całość. Nazywamy to biblia konceptu. Kawałek po kawałku odkrywamy i tworzymy granice marki OLSEN.

Użyj wszystkich zasobów, zaczynając od Topsolid Plannera lub samego Topsolida. Twórz nowe światy w Blender-ze. Przygotuj wszystkie dane wektorowe i rastrowe. Stwórz pierwszy zarys, projekt myśli Olsena. Popatrz na godzinę, jesteś spóźniony ……”.

Inżynierski punkt widzenia – czy ktoś się zastanawia nad tym przez co przechodzi inżynier? Jak wygląda projekt z jego perspektywy? Ten film tego nie pokaże, ale może spowoduje, że przypatrzymy się ich pracy, licznym obowiązkom z innego punktu widzenia.

Keijsers Interior – HM Maastricht – 2016

Projekt Keijsers Interior Projects

Hunkemoller Maastricht – fastly, quikly trough render eye.
Everything in Your hands Life 😉

Flagowy sklep Hunkamoller-a, moim zadaniem było przygotowanie prezentacji, filmu pokazującego rozkład mebli oraz finalny wygląd pomieszczeń.

Sam koncept idącej kobiety do sklepu ( słychać jej kroki ), niewidzącej tła tylko szare zarysy ulic, prowadzonej przez „hasła” HunkMollera wydał mi się idealnym sposobem na budowanie napięcia. W oryginalnej wersji po wejściu do sklepu było słychać panią Jenis Joplin, krzyczącą w niebo głosy do swojego faceta w wiadomej sprawie. Nerwowe ruchy kamery pod koniec ujęcia – trzeba coś wybrać.

Short Story About Keijsers Interior Projects Where Do We Go Now – 2016

Projekt Keijsers Interior Projects
An idea – start everything ( Idea rozpoczyna wszystko )
Client bring us his concept ( Klient przynosi nam swój koncept, projekt )
How the furniture will be produced ? ( Jak mebel zostanie wyprodukowany, stworzony? )

Film o fabryce Keijser Interior Projects w Bochni – krótka przejażdżka przez naszą firmę. Schemat jest tylko ideą – koncepcją logicznych bloków działających ze sobą. Jak one ze sobą współpracują, co jest na wejściu do firmy, jak zostaje stworzony rezultat. Ostatnie pytanie – „Where do we go now ?” ( Gdzie idziemy teraz? ) – to nasza główna myśl przewodnia by patrzeć w przyszłość, by wzmocnić firmę, aby być jeden krok przed konkurencją.

Keijsers Interior Projects – Topsolid Planner How It Works – 2016

Projekt Keijsers Interior Projects – 7 minutowy film o Topsolid Planner – oprogramowaniu dzięki któremu tworzymy sklepy, pomieszczenia wyposażone w meble z biblioteki. Wcześniej przygotowane modele wraz z opsami w szybki i łatwy sposób wstawiamy na scenę, ale to nie wszystko. Na bazie tego złożenia generujemy Quote – raport w formie pdf oraz dane XML. Tutaj dodatkowo pokazuje system działający w tle samego Plannera – to co się dzieje z informacją dalej.