Strona główna

Witam w ,

Piotr Reczek

nazywam się Piotr Reczek. Jestem inżynierem pracującym w przemyśle meblarskim od 2006 roku ( obecnie automatyk w firmie z Hermanowej koło Rzeszowa ). Odbyłem kilka podróży służbowych do Francji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Algierii i Libanu gdzie jako inżynier prowadziłem projekty. Pracuję w środowisku Autocad, Imos i Topsolid. Na tej stronie możesz znaleźć przykłady mojej pracy, rozwiązań, pomysłów które wykonałem do tej pory. Większość projektów tworzę w środowisku Missler Topsolid, ale możesz również zobaczyć projekty które stworzyłem w Blender 3D ( oprogramowaniu do wizualizacji – post produkcje, finalny obraz poprawiam w programie Gimp).

Wiele razy w mojej pracy mieszam te dwa oprogramowania ( Topsolid i Blender ). 3D model z oprogramowania Misslera wzbogacam o wizualizacje ( na bazie tego modelu ), animacje czy też koncept w stylu szkicowanego rysunku. Wszystko zależy od klienta i głównej myśli projektu. Zdarza się również, że tworze koncept ( concept book ) coś w rodzaju przewodnika. Czy to do mebli powtarzalnych ( sklepy ) czy do oferty. Wzbogacone o grafikę, schematy, barcody, itp. nabierają innego wymiaru. Tak przykładowo wzbogacona oferta ( nie tylko teksty i suche cyfry ) już zawiera myśl przewodnią projektu, świadczy też o zaangażowaniu w projekt składającego ofertę. Używam do tego wektorowego programu jakim jest Inkscape, w nim właśnie składam poszczególne strony konspektu, układam layout, wykorzystując drafty, render screeny z Topsolida, wizualizacje z Blendera.

Zachęcam do zajrzenia na podstronę portfolio.

Blog

Z punktu widzenia inżyniera – 2017

Projekt Keijsers Interior Projects “Nowa marka Olsen i musimy zorganizować koncept do tego projektu. Wyzwanie samo w sobie ciekawe, podoba mi się lecz krótki czas na realizacje komplikuje projekt. Pierwszym etapem jest stworzenie przez innych inż. modeli w Topsolid-zie. Potem drafty, pdfy, jakieś zmiany, aktualizacje. Wygenerować listę cięcia, przeskakujemy do ERP-a. Jesteśmy gotowi do produkcji. …