Proces.

Poniżej przedstawiamy przykładowy proces przetworzenia zdjęcia cyfrowego na płaskorzeźbę wykonaną w płycie MDF.

ETAP 4.

Operator centrum gdy otrzyma plik MPR wygenerowany przez program Amadeusz , otwiera go w aplikacj WoodWOP. Duża ilośc punktów powoduje ,że rozmiar pliku może być znaczny jak dla takiej maszyny , przeznaczonej do prostszych operacji , tzn. program może się wczytywać dłuższy czas. Niemniej jednak gdybyśmy go po wczytaniu do maszyny zapisali po inna nazwą , program zajmował by znacznie więcej. Dzieje się tak dla tego ,że program Amadeusz tłumaczy geometrię w najprostszy sposób , zapisanie go na maszynie powoduje dodanie znacznej ilości zbędnych informacji , które generuje WoodWOP.

Tak wczytany program można obserować w postaci graficznej jaką oferuje nam WoodWOP.


Zrzut ekranu , program WoodWOP.

Jak widzimy parametry formatki są takie jak w programie Amadeusz. O czym wcześniej nie wspomnieliśmy to grubośc formatki MDF , która musi wynosić 25mm. Składa się na to kilka czynników:

WoodWOP daje nam również możliwośc podejżenia jak głeboko frezujemy w elemencie.


Zrzut ekranu , program WoodWOP.

Jest to ważny moment , gdyż mamy ostatnią sposobność podejrzeć czy wygenerowany przez nas program nie frezuje poniżej elementu , co jest niedopuszczalne ! Należy wspomnieć ,że program Amadeusz zostawia 2mm materiału ( najgłębszy punkt ) marginesu.

Jeśli wszytko jest w porządku , operator uruchamia program i zaczynamy frezować uprzednio zamocowaną formatkę MDF.



dalej



1 2 3 4 5 6 7