Proces.

Poniżej przedstawiamy przykładowy proces przetworzenia zdjęcia cyfrowego na płaskorzeźbę wykonaną w płycie MDF.

ETAP 3.

Tak przygotowaną grafikę wczytujemy do programu Amadeusz v1.0 , w zakładce "Wczytaj".


Program Amadeusz.

Gdy poprzednie kroki wykonaliśmy poprawnie , powinniśmy zobaczyć cały obrazek w podglądzie programu oraz parametry : szerokość w pixelach , wyskość w pixelach , obecnośc skali szarości , ścieżkę do pliku.


Program Amadeusz.

Przechodzimy do zakładki "Kompiluj" , gdzie możemy zmienić nazwę docelowego pliku z rozszeżeniem MPR. To rozszeżenie jest rozpoznawalne przez oprogramowanie firmy HOMAG , a konkretnie aplikacje WoodWOP . Na tej aplikacji operator centrum tworzy geometrię , którą maszyna wykonuje na obrabianym obiekcie.


Program Amadeusz.

Dodatkowo program Amadeusz dodaje do naszej dyspozycji kilka parametrów , pozwalających manipulować wymiarami formatki MDF , na której będziemy nanosić geometrię. Domyślnie ustawiony margines 5mm , powoduję , że na około 100 na 100 wyfrezowanych punktów jest margines 5mm nie tkniętego materiału. Zwiększając parametr , automatycznie zmieniamy gabaryt formatki. Tak uzyskane informacje są podstawą do przygotowania formatki MDF , którą będzie obrabiało CENTRUM.

Po ustawieniu marginesu ( zaleca się zostawienie minimum 5mm ) wciskamy przycisk kompiluj. Program generuje plik MPR dla operatora centrum , który wprowadza go do maszyny i uruchamia bez żadnych korekt.

UWAGA: nazwa narzędzia w systemie dla freza 6mm to 129 !!

Program Amadeusz posiada jeszcze jedną dodatkową funkcję. Jest to możliwość podglądu wyniku frezowania.Program Amadeusz.

Program obrazuje nam w formie renderingu 3d bryłę jaka w przybliżeniu powstanie przy tak stworzonej mapie głębokości. Suwaki oraz pole wyboru w opcjach programu , dają nam możliwość wybrania perspektywy z której chcemy patrzeć ,a także trybu renderingu.Program Amadeusz.

Jeśli tak przybliżony kształt płaskorzeźby nas nie zadowala , możemy dokonać poprawek na mapie głębokości i ponownie obserwować korektę.dalej1 2 3 4 5 6 7